Whatsapp'tan Yazın

Eviniz Satılmadıysa Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlanınızın süresi dolduysa ve eviniz satılmadıysa, hayal kırıklığı ve hüsran karışımı hissetmeniz tamamen normaldir. Anlaşılır bir şekilde, muhtemelen neyin yanlış gittiğini merak ediyorsunuz. İşte bundan sonra ne yapacağınızı belirlerken düşünmeniz gereken üç soru.

Evinize Erişimi Kısıtladınız mı?
Evinizi satarken yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri potansiyel alıcıların evi gezebileceği gün ve saatleri kısıtlamaktır. Her ne kadar her şeyi bırakıp alıcılar görmek istediğinde oradan ayrılmak biraz stresli gelse de, programınızda esnek olmak önemlidir. Sonuçta minimum erişim, alıcılara minimum düzeyde maruz kalma anlamına gelir. Gösteriler için evinize erişim izni verirken mümkün olduğunca esnek olmak için elinizden geleni yapın.

Bazen en kararlı alıcılar çok uzaklardan gelebilir. Evinizi görmek için seyahat ettikleri için sınırlı bir gösterim süresi sunarsanız planlarını kolayca değiştiremeyebilirler. Bu nedenle, evinizi mümkün olduğunca onları barındırabilecek şekilde kullanılabilir hale getirmeye çalışın. Çok basit; eğer kimse ona bakamazsa nasıl satacak?

Evinizi Öne Çıkarttınız mı?
Evinizi satarken eski bir söz önemlidir: İlk izlenimi yaratmak için asla ikinci bir şansınız olmaz. Evinizin dış cephesinin güzel görünmesi için gereken çalışmaları yapmak, onu içeride nasıl sahnelediğiniz kadar önemlidir. Evinizin kaldırım çekiciliğini artırmak için çevre düzenlemenizi tazeleyin, böylece önceden bir etki yaratabilirsiniz. Sonuçta, eğer insanlar gelip ön kapıdan girecek kadar ilgi göstermiyorlarsa, evinizi asla satamazsınız.

Ancak bu etkinin ön kapıda durmasına izin vermeyin. Kişisel eşyaları kaldırarak ve içerideki dağınıklığı azaltarak, alıcılara kendilerini evde hayal etme konusunda daha fazla özgürlük verirsiniz. Ayrıca, yeni bir kat boya veya derinlemesine zemin temizliği, potansiyel alıcılar için evin güzelleştirilmesinde harikalar yaratabilir.

Evinizi Piyasa Değeriyle Fiyatlandırdınız mı?
Doğru fiyatı belirlemek çok önemlidir. Kârınızı en üst düzeye çıkarmak için fiyatı daha yükseğe çıkarmak cazip gelse de, evinizi aşırı fiyatlandırmak aslında potansiyel alıcıları uzaklaştırabilir ve satış sürecini yavaşlatabilir. Bir evin çok yüksek fiyatlandırılması, satışın yavaşlamasına veya satıcının fiyatını düşürmesine neden olabilir.

Evinizin fiyatı diğer benzerlerinden daha yüksekse, bu alıcıların cesaretini kırabilir ve bu da piyasada kalma süresinin artmasına neden olabilir. Açık oturumlar ve gösteriler sırasında insanların temsilcinize verdikleri geri bildirimlere dikkat edin. Birçok kişi aynı şeyi söylüyorsa fiyatı düşürmeyi düşünmek iyi bir fikir olabilir.

Tüm bu bilgiler ve daha fazlası için güvenilir bir emlakçıya güvenin. Profesyonel bir danışman, evinizi sattırmak için etkili stratejilerle yeniden ilana çıkma konusunda uzman tavsiyesi sunacaktır.

Sonuç olarak ilanınızın süresi dolduğunda ve eviniz satılmadığında hayal kırıklığına uğramanız doğaldır. Ne olduğunu ve evinizi tekrar piyasaya sürmek için ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiğini belirlemek için güvenilir bir emlakçıyla bağlantı kurun.